# Vila i frid Coffy.
Author: Moa-16

Dagen innan var hon till synes pigg, sprang runt och var precis lika glupsk som vanligt. På morgonen låg hon död i sitt hus... Det känns otroligt sorgligt men samtidigt så är jag glad över att hon aldrig blev jätte sjukt (även om hon förmodligen var betydligt sämre än hon visade) finns inget värre än att se sina djur lida och må dåligt.

Och jag är tacksam över att ha fått vara en del av min lilla gris liv så pass länge, hon blev 7 år och har precis som mina tidigare marsvin förgyllt mitt liv. Nu hoppas jag av hela mitt hjärta att hon springer runt någonstans med Giny & My♥ [Minnes video](http://www.youtube.com/watch?v=dqnP45DXr_k).

## Comment 1
Author: godisgrisen

Åh lilla Coffy.❤️En av mina favvogrisar på MiF. Hon hade ett långt och bra liv hos dig. Evigt saknad och älskad som det ska vara.

## Comment 2
Author: Tisslibiie

Sov gott sötgrisen!

## Comment 3
Author: PiggieVille

Vilken fin minnes film du gjort!

Det syns verkligen vilken speciell gris hon var och att hon varit och är väldigt älskad och saknad...styrkekram!

## Comment 4
Author: Mirinda

Tycker också att filmen var fin. Man förstår hur mycket hon betydde för dig.

## Comment 5
Author: Moppie

Beklagar, Vila i frid Coffy!🌺

## Comment 6
Author: Fridaaaa

Vila i frid Coffy🌺

## Comment 7
Author: Moa-16

tack ska ni ha♥

## Comment 8
Author: Anna T

Vilken fin film!

## Comment 9
Author: Lilje

Fina, fina Coffy. Jag har alltid tyckt om att få se bilder och filmer på dina damer..

Vila i frid 🌺

## Comment 10
Author: Creation

Åh, Coffy... henne minns man väl sedan dina tidigare dagar på mif. Så tråkigt att höra att hon somnat in. Denna speciella gris levde verkligen ett bra och långt liv hos dig.

Sov gott, raringen ❤️

## Comment 11
Author: Isnona

Åh fina Coffy! Beklagar verkligen, vet precis hur det känns :(  
  
Vila i frid! 🌈

## Comment 12
Author: strindberg07

Vilken gosegris! Jättefin minnesfilm till din själsfrände! ❤️ Hon hade ett leende bara ett marsvin kan ha! 🌺

## Comment 13
Author: Sandra-B

Fy vad tråkigt att höra :-(

## Comment 14
Author: [Borttaget]

Gud gråter nästan av filmen så sorligt😭

## Comment 15
Author: Marsvinet22

❤️Hoppas du har kul i marsvinshimmlen med dina vänner, och mina marsvin Molly o Pytte❤️
