# Namn tips?
Author: michellepetersson95

Hejsan. Min killgis har jag föpt till Theo, men tycker inte att han passar till namnet. Nåra tips? :) (Min andra lill kille heter Noah)

## Comment 1
Author: Stella75

Kanske kan det heta ett lite annorlunda namn kanske Sotis,Svartis eller kanske bara något människonamn typ Pelle eller Simba.Simsalabim kanske.

## Comment 2
Author: ratuoi

Jag tycker att Theo passar honom jättebra

## Comment 3
Author: Stella75

Okej Simba kanske inte är ett människonamn men ändå.

## Comment 4
Author: Stella75

Okej Simba kanske inte är ett människonamn men ändå.

## Comment 5
Author: michellepetersson95

Ja. Theo är ju bra så :) gillar lite mer "udda" namn på djur :) Bor ju ihop med min mamma. Och vi har ju massa djur. (Bara katter kvar nu dock) Malva, Cleo, Mysak (trodde det var en hona först och jag fick äran att döpa honom) Och min katt som jag hittade hemlös döpte jag till Nora. Har 1 kanin kvar och 2 marsvin. Uppfödaren hade döpt kaninen till Pärlan. Jag hade planerat namnet Elvira, men jag stannade med pärlan eftersom min mamma alltid har kallat mig för pärlan. Är bara Noah - Nora Theo - Cleo Är så svårt o tyda vilket som är vilket och säger ofta fel :o

## Comment 6
Author: Marsvin_Love

det första namnet som kom upp i mitt huvudet var Nasse.. vet inte varför ;)
