# Bara mina marsvin som är höst galna?
Author: Moa-16

Vet inte alls vad det är med mina marsvin. Helt galna har dom blivit. Kan nog bro på att dom inte får gå ut längre. Något dom såklart saknar. Hmm... Hur ska dom klara sig genom hela hösten/vintern? ;) Här är en liten video. Tog bort musiken där i början, för att ni skulle höra hur högt dom låter\*-\* men det gick bort ändå. Men men. Sen ser Ginys klor väldigt långa ut, såg jag. Men dom är korta korta nu nu ;)

## Comment 1
Author: IAmPolly

Vilka sötsaker!

// Polly

## Comment 2
Author: marsvin2008

Mina är alltid så där glada och spralliga. Mkt spring i benen för att vara så små.  
![Flört](http://marsvin.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 3
Author: Moa-16

Jo, men mina skriker lite mer än vanligt nu ;)

## Comment 4
Author: elin85

#3 Vilken mystisk tomat de fick, kunde först inte se vad det var ;) Dom är så söta! Måste filma och visa upp mina marsvins nyinlärda trick någon dag :)

## Comment 5
Author: Moa-16

#4 Hihi, har odlat den själv!

## Comment 6
Author: Marsvinlove

Vi har också hemodlade tomater, har alla möjliga former X) Vilka sötnosar!!! Man blir riktigt glad av att se en sån video:) Marsvin är så söta när de äter tycker jag!!!Mina har iallafall inte blivit höst-tokiga vad jag vet:P

## Comment 7
Author: Karinri

Jättemysig film

Mvh Karin

## Comment 8
Author: emelie92

Mums!  
The Cure är bra!!

## Comment 9
Author: Rafflan

Hehe dom e för söta ;)

Är den vit/svart/bruna en abby? :)

## Comment 10
Author: Moa-16

#9 Yes, Giny är en abby!
