# Hjälp! Skoluppgift
Author: Emmsann

Jag har en muntlig redovisning på måndag och jag måste göra en undersökning om vad folk förespråkar inom Valet 2010. Ni kan vara anonyma eller så skriver ni nedan. Jag behöver minst 70 styckna som röstar så kom igen nu. Behöver all er hjälp! Detta ska sedan ställas om till ett cirkeldiagram. Ni är guldvärda om ni kan bidra med en liten röst. Ni behöver inte vara seriösa bara ni väljer något ;-)

## Comment 1
Author: Aristarcos

Varför göra en undersökning där man inte behöver vara seriös ???

## Comment 2
Author: Emmsann

#1 Det vi ska lära oss på detta är hur vi gör cirkeldiagram. Ang. ämnet så tog jag det för att det är aktuellt då vi jobbar med det också.

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Seriöst jag vet att ingen har tagit illa upp med denna undersökning men jag tycker att vad har din skoluppgift med ifokus och just denna kategori om marsvin liksom ??\`vare en marsvins undersökning så skulle du ju kunna sätta in den här men inte de här!!

#2 jaha men ändå rå så ska man vara seriös !

## Comment 4
Author: Emmsann

#3 Den är en Off topic-tråd (ett inlägg som inte berör marsvin) och jag ville ha hjälp från er på ifokus för här vet jag att det finns folk som ställer upp för varandra. Det jag menar med inte seriös är att den inte kommer användas som en del av valet som sker nu.

Ni som inte vill ta del av detta och hjälpa mig behöver inte skriva eller rösta.

## Comment 5
Author: [Borttaget]

#4 jag ber om ursäkt uppfattade helt fel och såg inte :) förlåt jag har ialafall röstat på vänster partiet :)

## Comment 6
Author: Emmsann

#5 Ingen fara! Det händer alla :-)

## Comment 7
Author: Emmsann

Tack för hjälpen alla!

## Comment 8
Author: Emmsann

Går det att få till 50 så har ni hjälpt mig färdigt? :-)

## Comment 9
Author: Emmsann

Tråden kan tas bort! Tack för hjälpen alla :-)
