# Sötnos (bilder)
Author: Sanni

Hade en stor hög med läxor som jag skulle göra och satt på golvet och skrev. Marsvinen var också på golvet och skuttade samtidigt. Efter en liten stund blev det tyst och när jag vände mig hade jag en väldigt söt gris sovande bakom mig. Jag måste ju bara stiga upp och fota honom :)

## Comment 1
Author: Sanni

Nej, ingenting är han rädd för. Det går bra att sova mitt på golvet :) Medan Kille springer och gömmer sig blir Nappi där han är och andra får akta. Han tänker inte flytta på sig (inte ens för katten)!

## Comment 2
Author: Sanni

Sista bonus bilden..

## Comment 3
Author: dumlekola

En sån liten darling! <3

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Du borde verkligen ställa upp i någon av de kommande Månadens Marsvin tävlingar med dem bilderna!!

## Comment 5
Author: Creation

Aw, vilken sötnos! Det ser supermysigt ut!

## Comment 6
Author: Atensia

Vilken sötnos! :)

## Comment 7
Author: Abico

Så fruktansvärt sött ^^

## Comment 8
Author: Misarn

Gud vilken gullegris =)

## Comment 9
Author: Sanni

Tack alla! :) Ni kan inte väta hur svårt det var att låta honom bli och sova. Jag skulle så ha kunnat ta honom i famnen och mysa med honom en liten stund <3

## Comment 10
Author: Blomkrukan

Vilket gullegryn : )

## Comment 11
Author: [Borttaget]

nej gud så underbar personlighet han har <3

## Comment 12
Author: [Borttaget]

Vilka fina bilder på en sådan sötnos :-D Den sista bonusbilden är ju helt underbar ![Tungan ute](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 13
Author: queenlinnea

Aw! Bland det sötaste jag har sett på länge :-)
