# Till er som använder fleace till grisarna
Author: Frida B

Hej! Ni som har fleace till era marsvin, vad har ni det till? har ni det i buren och sedan spån? är det till en lekhage? berätta gärna :)

## Comment 1
Author: _Charlie

Jag använder fleece som underlag i buren. Handduk under, fleece över. Sopar rent pluttar och hö minst en gång om dagen, byter hela rasket var 3-4 dag. :)

## Comment 2
Author: Hultan

Hej. Jag har som #1 fleece som underlag istället för spån. Tidningspapper underst, sen handduk, sen fleece. Finns bilder i min gamla burtråd om du vill kolla. Har inte datorn nu så kan inte lägga upp en bild. Byter hölådan ( med toalätt) var 3:e dag. Byter hela buren 1 gång/ vecka.

## Comment 3
Author: Hultan

Btw 1# vilken underbar fleece. Var har du köpt den?

## Comment 4
Author: Lixim

Vi har både spån och fleece som underlag i våra burar. Sedan har vi även mys rullar med insidan i fleece. Vi städar burarna varannan dag.
