# Hur många ungar får Gertrud?
Author: imoon

Hur många ungar får Gertrud? Vi har inget exakt datum för beräknad födsel. Massa rörelser i magen är det.![Glad](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")  
Rasrena abessiniers väntas.

## Comment 1
Author: Kajzza

Go mage...och vilken fin midja hon har på första bilden.

Tror på två ungar.

## Comment 2
Author: Charlotta-B

Jag röstade 3 st :)

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Men gud vad lika hon var min gamla aby-hona ovanifrån, verkligen jättelik med färger och allt :) Fin!

Gissar på 2!

## Comment 4
Author: imoon

#3 Vad skoj! Tack![Glad](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 5
Author: imoon

Och tjockare blir hon, massa sparkar i magen. Så gosigt!![Glad](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 6
Author: juliino

Gissar på 3 :)

## Comment 7
Author: Kajzza

Vilken gomage...gissar med på 3 nu haha

## Comment 8
Author: Isnona

Gissar på 4 =)

## Comment 9
Author: imoon

Jag gissar nog på 3... kanske... Åh det är så svårt och spännande!![Glad](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 10
Author: Lixim

3 tror jag. Super söt lilla getrude :)

## Comment 11
Author: Mariesmarsvin

va vinner man om man har rätt :P lycka till med de små.

## Comment 12
Author: imoon

Äran ![Flört](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")  
Tack!
