# Färghjälp kull
Author: Binajis

Ja, då väntar man kull igen. En tjuvparning, men hur man än bär sig åt kan man inte låta bli att se framemot ungarna. Ja, hela vägen från parning och det att ungarna är avvanda är ju fascinerande och något jag alltid är ivrig att följa.

Ganska omotiverat har jag blivit jättenyfiken på vad ungarna kan tänkas få för färger.

Mamma Tilda har jag inte så mycket bakgrund på. Hon själv är [golden/choklad](http://i98.photobucket.com/albums/l278/binajis/Marsvinen/Tilda.jpg).

U. [Wilma](http://i98.photobucket.com/albums/l278/binajis/Marsvinen/Andra%20bilder/Wilma.jpg), white/black/golden E. [Walter](http://i98.photobucket.com/albums/l278/binajis/Marsvinen/Andra%20bilder/Walter-1.jpg), golden(buff?)/golden(buff)agouti

Och så har vi pappa [Hiroshi](http://i916.photobucket.com/albums/ad4/binajistwo/Marsvin/Hiroshi.jpg), som är cream/white.

U. [Klösa](http://i916.photobucket.com/albums/ad4/binajistwo/Marsvin/Klsa.jpg), white/cream/black E. [He-Man](http://i916.photobucket.com/albums/ad4/binajistwo/Marsvin/PressbildHe-Man.jpg), black/white/golden

Attans, jag sitter på fel dator och har inte mer bakgrund på Hiroshis sida just nu. Går det att säga något på enbart det här? Jag kan lägga in resten vid ett senare tillfälle om det behövs :)

## Comment 1
Author: jezzijezz

Så vacker Tilda e!! Sorry det hjälpte ju inte dig i din fråga...men va tvungen att skriva det! ![Glad](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 2
Author: Binajis

Haha! Här blir man lyrisk och tänker "wow, någon har redan svarat!". Och så är det bara en kommentar om hur fin hon är...

Skämt åsido, Tildis är mitt lilla charmtroll ![Kyss](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss") och det är såklart härligt att höra att hon är vacker! :)
