# R.I.P Mosaiqueś Qruella.
Author: Knutte-love

Min älskade Qruella fick soman in pga knölen på halsen kom tillbaka, hon hade två knölar i magen och va jätte smal. Så den 4 Oktober fick min älskade Qruella somna in. Hon vart 4 år.

Qruella va som min bäbis. Varje gång man kom upp på mitt rum så va det hon som nästan hoppade ur buren på golvet bara för att få mat. och hon va som en mamma åt min senaste kull. Hon betydde otroligt mkt för mej. så det va svårt att släppa henne. Så Vetten fick ta med henne till ett annat rum och låta henne somna in. för jag kände att jag inte skulle klara av det.

Två dagar innan Qruella fick somna in så hittade jag min kanin i sommarburen. Han hade också somnat in.=( Så denna månad är inte min favorit månad.=(

Qruella va med om mycket på dom 3 åren jag haft henne. Hon och jag miste hennes burkompis 21 Oktober 2009. Men hon klarade det. Sen efter det så har hon varit som min lilla bäbis. MEn jag hoppas att hon har det bättre uppe i marsvinshimlen. <3

**R.I.P Qruella! <3**

Kortet är knäppt alledess innan knölen på halsen dök upp igen.

## Comment 1
Author: Eulwen

Beklagar... ![Rynkar på näsan](http://marsvin.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan") Hon är jättesöt, förstår att hon blir saknad.

## Comment 2
Author: Fridaaaa

vila i frid. Beklagar.

## Comment 3
Author: Knutte-love

#1 Tack!=(

#2 Tack. =(
