Fodervärd sökes!
Pga för lite tid att jobba med dem och problem med katterna, som markerar pga lukten, så söker jag nytt hem till mina två charmiga tjejer. ❤️
Söker en vuxen och marsvinsvan person, som till ta hand om dessa två tjejer på livstid. Lämnar först ut dem på foder i ett år och går det bra, så kan fodervärden köpa ut dem för en summa som vi kommer överens om.
Tjejerna är inte vana att bli hanterade, men det har inte varit något problem att klippa klorna på dem och båda gillar att bli kliade på huvudet. De är nästan exakt ett år gamla, så med kunskap, tålamod och kärlek kommer de bli tama utan problem.
Den stora buren de bor i, kan de få med gratis (om någon orkar flytta den), alternativt köpa inneburen jag har för 200 kr.
Jag har ingen panik att bli av med dem, utan kommer se till att de får ett bra hem i första hand!
Men det hade behövt ett hem där de får mer stimulans än hos mig.
Är någon intresserad så skicka ett PM.
/Elisa