Marsvin iFokus

Marsvin

Etikettallmänt
Läst 642 ggr
dreamiz
0

har ju glömt...

… att gratta Roy på hans 5årsdag! Vet inte när han är född, bara att det är i januari 2002 men har satt hans födelsedag till den 23e. Så stort grattis till min gamla pojke!

O så välkomnar jag underbara Wunja! Hon är vit o saffron (superdålig dutch?), sprallig men sååå lugn i famnen. Så söt o trevlig. Född i december 2006.

alimina
0
#1

Då får man väl gratta Roy på födelsedagen - ge han en bamsekram från mig :) Har du ngn bild på den nya tjejen ?

dreamiz
0
#2

Tänkte försöka ta lite foto idag så det kommer!

FeliciaS
0
#3

Grattis Roy :) önskar Sera & Calypso m. matte

Mvh Felicia
medarbetare på Marsvin.ifokus

Diana61
0
#4

GRATTIS Roy!Skrattande

Med Vänlig Hälsning
/Diana Lovatt
Järbo, Sandviken zon 4

[MatildaW]
0
#5

Grattis Roy x)

Ting-e-ling
0
#6

GRATTIS!!!!Skrattande

dreamiz
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#7

Här är ett foto på Wunja. Har inte lyckats få nåt riktigt bra än men visst e hon en sötis? O hon kommer jättebra överens med de andra två!

FeliciaS
0
#8

#7 Jättesöt! :) Förresten, vad har du fått det där pappröret ifrån?

Mvh Felicia
medarbetare på Marsvin.ifokus

dreamiz
0
#9

#8 Det köpte jag i zooaffären, kommer från gnagarna.com Väldigt poppis av marsvinen! Men nu kunde inte zooaffären få tag i fler såna så jag köpte det sista. Men jag kan ju ha tur o hitta nån annanstans.

Finns i olika storlekar så jag har till råttorna också. Till mössen o gerbilerna blir det dock vanliga toarullar då de är lagom i storlek.