Hemming (satinkillen) är död
Sov gott Hemming!<3 *tröstkramar*
Stackare, må Hemming vila i frid! Tröstkramar till matte/husse:)
Att älska är inte förståeligt, det är oförbättrigt.
Vila i frid Hemning <3
R.i.p<3
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
Oj, så snart efter du skaffat honom som det hände. Vad tråkigt. :-(
Vila i frid, Hemming.
/Louise - Medarbetare på marsvin.ifokus.
#5 Jo det är inte kul, men som jag sa tidigare så hade den förra ägaren inte en susning vad satinsjukan var så det var väl kanske tur i oturen att han fick komma hit. Men en sak är säker. Jag kommer inte att ta in några fler satiner, för det här var inge kul alls.
Tack alla som skrivit. Det värmer att någon bryr sig iallafall
Vila i frid Hemming! <3
/Amanda & 5 marsvins flickor :)
Min blogg: www.lenaamandaatensia.blogg.se
Vad tråkigt för både honom och dig.
Sov sött Hemming.
Mvh Felicia
medarbetare på Marsvin.ifokus
Nej vad tråkigt :(
Vila i frid Hemming!
Mvh /Simona - Medarbetare på marsvin.ifokus
Tråkigt… men tänk på att kanske skuttar på en stor grön äng med en massa andra marsvin…
#10 Jo det är det jag tänker på. Han är tillsammans med mina andra marsvin som gått bort och han har inte ont längre
#11 Precis! Ta hand om dig!
#12 tack det ska jag göra.
beklagar 
vila i frid
_Kram Evelina
_
Nej, vad tråkigt :-( Tur att han hamnade hos dig som kunde ge honom ett smärtfritt slut! Vet hur jobbigt det är att ta det steget :-(
Sov gott fina Hemming
#15 ja du har ju gått igenom samma sak. Det är inte roligt, men jag tröstar mig med att nu mår han bra. Han springer och leker tillsammans med dina satiner tror jag och dom har inte ont längre.
beklagar, rip!
#16 Ja, det är lika jobbigt varje gång så jag förstår hur du känner dig 
Precis, man får trösta sig med att de haft ett bra liv tills de blev sjuka och att de inte längre har ont. Att tänka sig dem springande på en stor äng hjälper :-)