har ökat antalet marsvin från 4 till 6 :)))))
jippie!!!
kom hem med två små sötnosar från Rävlandas utställning, en skinny-hane :) han Heter Anock, och så kom jag hem med en Lakeland hona som kallas Jezzi :)
super nöjd, dt verkar dem med för d fick nya kompisar å vi var precis klaar med vårat burbygge, så alla blev nöjda å glada, jag märkte att Jezzi gillar hängmattan men min andra tjej fattar inte riktigt den :P killarna e också nöjda med sin nya bur :))) super glad! så nu har jag 6 marsvin istället för fyra :))
p.s bilder kommer :)
Grattis : ) Nyfiken på bilderna : )
Kul att ni köpte Anoke :) Han bodde ju hos mig i 2 månader medans han parade 2 av mina honor.
Bilder! :)
Jag är så himla avundjuk. Jag vill också kunna gå på utställning och koma hem med grisar. Jag har två och när jag har skaffat egen lähenhet ska jag utöka till iaf fem eller sex
Å så fina!
Så kul! Grattis! :) Riktiga sötnosar! Hur gamla är sötisarna?
/Louise - Medarbetare på marsvin.ifokus.
Vilka gullefjun : )
jezzi är 5 veckor och fyra dar, Anoke är något på ca ett år :P kan inte dt i huvudet..:/

#8 Anoke e strax över 7 månader. Född i slutet av juni.
Vad kul :) Grattis till nykomlingarna! Jag såg er, och dem på utställningen.
Mvh Felicia
medarbetare på Marsvin.ifokus

Asch då, e jobbigt när man inte känner folk. Man har ju ingen aning om vem man pratar med här å sen ser er live. Har ni någon tråd när man presenterar sig med bild?
#13 Vad jag vet finns det ingen tråd där medlemmar presenterar sig med bild. Där emot kan du kika i kategorin "månadens medlem" för att lära känna ett par utav oss. Om inte annat skulle du kunna starta en sådan tråd själv. :) Låter ju som en bra idé tycker jag.
Vad roligt!, Grattis! :-) jätte söta!
/Amanda & 5 marsvins flickor :)
Min blogg: www.lenaamandaatensia.blogg.se
/Louise - Medarbetare på marsvin.ifokus.