Välkommen Udo
(då gör vi ett försök till med att få med texten i inlägget då sidan krånglar för mig!)
Var uppe hos Emmy igårkväll och hämtade hem Udo. Nu går han som kung i honflocken. Tack så enormt mycket Emmy för att jag kunde komma och hämta honom med så kort varsel. Han har redan uträttat underverk i flocken! Alla honorna kommer ut ur husen och äter hö tillsammans utan att hacka tänder och jaga varandra! Helt underbart! Tack än en gång! :)
Vad skönt att det funkar så bra! Här är tomt utan lillkillen, men så länge Udo är glad är jag glad :-)
Hoppas det går bra med han:) Udo är en härlig kille :)
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
Det låter ju fantastiskt :) Jag tror en kastrat skulle göra nytta bland mina honor också, även om de inte alltför jobbiga jämt och ständigt så är stämningen ganska laddad.
Mvh Felicia
medarbetare på Marsvin.ifokus
Vad fin han är! :)
Mvh /Simona - Medarbetare på marsvin.ifokus
Fina långnäsan <3 Vad lik sin pappa han var på denna bilden!
Oh han är ju så härlig Udo, jag saknar han här hemma. :) Världens finaste är han. Han älskar Proviva jordgubb, ett litet tips. :) Det åt han ur spruta här hemma.

Han är ju så otroligt fin, det var synd att avståndet var för långt, annars hade han fått flyttat hem hit =) Men hoppas att våran lilla gosse också kommer göra underverk här hemma 
Vilken söt kille! :)
/Amanda & 5 marsvins flickor :)
Min blogg: www.lenaamandaatensia.blogg.se
Så kul att han kom till dig! :-) En jättefin kille!
/Louise - Medarbetare på marsvin.ifokus.
Dock är han lika fin för det :)