Det är de små sakerna som gör grisar lyckliga
Vi la in ett kartong hus till Isa,Geisha och Disa idag. Ojoj det var nog de busigaste dom vart med om! Dom blev så glada så det började spritta i benen och flera race runt buren och popcorn skutt innan dom kröp in i huset.
Gammeltanten Isa skulle ju också vara med, men huset var ju lite litet och hon lyfte upp det när hon skulle gå in..
Knasiga marsvin
Bild på Disa, lyckades dock inte få någon bus bild.
Har era grisar hittat på några knasigheter idag?
så fin! :) har tyvärr inget marsvin, blev en kanin istället för 2 marsvin.. :o
Min lilla Stella busar varje dag. För tillfället är hon otroligt glad och rusar runt runt i buren och gör samtidigt små hopp :) Det är inte mycket som behövs för att göra dem glada, t ex ett hus av kartong ;)
Björn badade i vattenskålen… Det var en himla blöt liten gris som mötte mig när jag kom från jobbet ;)
Hanna
5 marsvin fick roa sig med virkonbad och den som skrek mest var lilla Tingeling, men duktigast var Nogger och Tindra. :-D
Tog tyvärr inga bilder just då …
#5 haha guuud vad söt^^
♥kram Linnea♥
#1 kanin fungerar lika bra hihi jag har både marsvin och kaniner:P
#2 Gulligull :)
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
#8, jo men vi hade 2 kaniner innan denna kanin, så jag ville hellre ha marsvin men.. näe, för då ska ju mamma ha kanin. :)
#9 hehe okej, :)
Medarbetare: Sällskapskaniner, Support.
